fbpx

Trinkelių klojimas

Atliekame šias paslaugas:

 • Įvairių tipų trinkelių klojimas
 • Betoninių ir plastmasinių vejos bortelių įrengimas
 • Kelio bordiūrų statymas
 • Senos trinkelių dangos taisymas, defektų šalinimas, rekonstravimas
 • Takelių įrengimas bei senų takelių rekonstravimas
 • Trinkelių ardymas
 • Pagrindų paruošimas trinkelių klojimui
 • Pakopų, terasų ir aikštelių įrengimas naudojant trinkeles

Trinkelių klojimas vienas iš paskutinių procesų namo statyboje ir vienas iš svarbiausių darbų įrengiant gerbūvį. Todėl ypač svarbu pasirinkti kokybiškas medžiagas bei specialistus turinčius ilgametę trinkelių klojimo patirtį, gebančius įgyvendinti įvairaus sudėtingumo objektus.
Atvykstame pas Jus, apžiūrime esamą situaciją, atsižvelgdami į Jūsų norus bei lūkesčius, padėsime pasirinkti trinkelių rūšį, dėjimo būdą, kompoziciją, patarsime dėl trinkelių spalvos bei atsakysime į kitus Jums rūpimus klausimus. NEMOKAMAI sudarysime trinkelių grindinio įrengimo sąmatą.
NEMOKAMAI sudarysime trinkelių grindinio įrengimo sąmatą.
Naudojame tik kokybiškas, laiko įvertintas medžiagas. Darbus atliekame sutartu laiku ir suteikiame garantiją. Trinkelių klojimo paslaugas vykdome Kaune ir Kauno regione. Didesnės apimties objektus atliekame visoje Lietuvoje.

Kodėl grindinio įrengimui verta rinktis trinkeles?

Vienas populiariausių lauko grindinio įrengimo tipų – trinkelių danga. Trinkelės naudojamos gyvenamųjų namų, pramoninių pastatų, prekybos centrų ir kitų objektų aikštelėms bei takams. Trinkelės yra ilgaamžės, atsparios aplinkos poveikiui. Plati trinkelių spalvų gama, formų įvairovė suteikia galimybę sukurti norimą kompoziciją ir dizainą. Nedideli trinkelių matmenys palengvina takelių, terasų, pakopų, aikštelių ir kitų nestandartinių vietų grindinio įrengimą. Trinkelės tai puiki alternatyva betoninėms ar asfalto dangoms. Norint pakeisti kiemo dizainą, struktūrą, trinkeles nesudėtinga išardyti ir aikštelėms bei takams suteikti naują norimą formą.

Klojant trinkeles užsakovas gali pasirinkti jam norimą trinkelių klojimo raštą. Taip pat gali būti pasirinkta norima trinkelių spalva, forma ir dydis, trinkelių klojimo kompozicija.

Darbų eiga:

 1. Atvykus į individualų objektą visų pirma yra įvertinamas gruntas, jo struktūra. Įvertinus gruntą sprendžiama kiek reikia jo nukasti tam, kad suformuoti reikiamus pagrindus pilant birių medžiagų pasluoksnius.
 2. Prieš pradedant nukasinėti esamo grunto sluoksnį, lazerinio nivelyro pagalba yra nustatomi reikiami aukščiai, nuolydžiai bei sklypo kontūrai kur bus klojamos trinkelės.
 3. Nustačius aukščius pradedami žemės darbai. Nukasus reikiamą grunto sluoksnį, nereikalingas iškastas gruntas yra išvežamas auto savivarčiu. Jei reikia, dalis iškasto grunto yra paliekamas kraštų užpylimui pabaigus trinkelių klojimo darbus. Grunto nukasimui naudojamas universalus mini krautuvas.
 4.  Nukasus reikiamą grunto sluoksnį pradedama užpylinėti biriųjų medžiagų sluoksniai. Pirmas pasluoksnis yra kelinis žvyras. Kelinio žvyro pilama 20 – 40cm, priklausomai nuo trinkelių naudojimo paskirties, apkrovų. Sekantis pasluoksnis yra skalda, kurios pilama 10 – 20cm, taip pat priklausomai nuo to kokiai paskirčiai bus naudojamos trinkelės. Pilant šiuos sluoksnius, kiekvieną sluoksnį būtina gerai sutankinti vibro plokšte. Suformavus šiuos pasluoksnius ir gerai sutankinus, ant skaldos pilamos akmens dulkės (atsijos), naudojamos kaip išlyginamasis sluoksnis. Atsijų pilama ~3cm. Pagrindai yra sluoksniuojami ir tankinami pagal statybos reglamentus.
 5. Pagrindui paruošti yra naudojami lyginimui skirti vamzdžiai ar skardos juostos. Prieš pradedant lyginti reikia užpilti atsijas ant jau sutankintos skaldos apie 3 – 4cm. Užpiltas atsijas reikia sutankinti. Sutankinus, jų perteklius pašalinamas nubraukiant specialia liniuote. Taip suformuojamas galutinis sluoksnis ant kurios bus klojamos trinkelės.
 6. Pagrindo formavimo eigoje ar jį jau pasiruošus, jei užsakovas pageidauja, yra sudedami betoniniai kelio ar vejos bordiūrai, taip yra įrėminami kontūrai. Rekomenduojama važiuojamojoje dalyje kraštus rėminti betoniniais bordiūrais. Plastikiniai bordiūrai dažniausiai dedami sutvirtinti takelių kraštams.
 7. Sudėjus betoninius bordiūrus pereinama prie trinkelių klojimo etapo. Šis etapas pradedamas nuo svarbaus optinio taško (įėjimo, priebūvio, garažo įvažiavimo ir kt.). Prieš pradedant dėti trinkeles, būtina ištiesti virvutes išlaikant tarp jų devyniasdešimt laipsnių kampą per visą objekto ilgį bei plotį. Išgavus devyniasdešimt laipsnių kampą, pradedamos dėti trinkelės užsakovo pasirinktu raštu.
 8. Suklojus trinkeles, pradedami trinkelių pjaustymo darbai kraštuose, gražiai privedant trinkeles prie bordiūrų, sienų, tvoros ir kitų objektų.
 9. Pabaigus šiuos darbus ant trinkelių viršaus pilamos atsijos, skirtos tarpams tarp trinkelių užpildyti. Užšlavus tarpus, trinkelės yra suvibruojamos su vibro plokšte, kurios svoris yra 80-90kg, naudojant guminį padą. Jei reikia, tarpai tarp trinkelių dar kartą užšluojami. Šiuo darbų etapu yra užbaigiamas trinkelių klojimas.

Trinkelių grindinio sluoksniai

Trinkelių pagrindo sluoksniai

Trinkelių pagrindo sluoksniai

Trinkelių klojimas vienas iš svarbiausių aplinkos tvarkymo darbų, todėl trinkelių klojimo darbai turi būti atliekami pagal normatyvus bei standartus. Atsižvelgiant į jau esamą gruntą ir naudojimo paskirtį individualiame sklype parenkami reikiami pasluoksniai (žvyro, skaldos, atsijų). Taip pat priklausomai nuo naudojimo paskirties yra parenkamas trinkelių storis. Trinkelių grindinys gali būti naudojamas takeliams, važiuojamajai daliai lengvajam transportui arba važiuojamajai daliai sunkiajam transportui. Takeliams dažniausiai pasirenkamos ir važiuojamajai daliai lengvajam transportui naudojama 6mm storio trinkelė, važiuojamajai daliai sunkiajam transportui 8mm storio.