fbpx

Keliai

Gatvių ir kelių įrengimas – labai svarbus ir atsakingas darbas, nuo kurio priklauso kelio ilgaamžiškumas, patvarumas ir kokybė.

Prieš įrengiant kelius gyvenvietėse, visų pirma reikia numatyti visas būsimas komunikacijas: drenažo sistemos, lietaus nuotekų tinklai, visos reikalingos vandens perlaidos ar elektros tinklų sistemos, visus šiuos darbus padedame įgyvendinti, todėl neturėsite papildomų rūpesčių planuojant atlikti darbus.

Pradėdami įrenginėti kelią, nukasame paviršutinį, augalinį sluoksnį. Pasiekus stabilų gruntą, užpilami, lyginami ir tankinami pagrindiniai kelio sluoksniai – smėlis, žvyras bei skalda, kurie yra svarbiausios kelio sudedamosios dalys. Nuo šių sudedamųjų dalių priklauso kelio stabilumas ir tvirtumas. Sudedamųjų dalių kiekiai parenkami atsižvelgiant į kelio paskirtį – lengvajam ar sunkiajam transportui skirtas kelias.

Paruošus stabilius kelio pagrindus, dedami bortai, kuriais atskiriame šaligatvius nuo pagrindinės kelio dalies ir žaliųjų kelio zonų. Atlikus šiuos darbus klojama kelio danga: trinkelės, asfaltas, akmens grindinys ar kita.