Maumedžio terasinės lentos

Sibiro maumedis – tai medis, turintis išskirtinai retas savybes. Ši mediena yra viena iš labiausiai atmosferos poveikiui atsparių medžio rūšių, pušį ar eglę savo ilgaamžiškumu lenkianti bent du kartus. Laikui bėgant maumedžio atsparumas puvimui tik didėja- mediena įgauna patvarumo ir stiprumo. Ši mediena sunki, labai ilgaamžė, aukštų mechaninių savybių, ilgai nepūna dirvožemyje, sunkiau apdirbama. Ji ne tik ypatingo atsparumo išorinėms sąlygoms, bet charakterizuojanti gražia struktūra ir spalva.

Sibiro maumedžio patvarumą lemia jo augimo sąlygos, bei specifinė sakų sudėtis. Ekstremaliomis oro sąlygomis iš lėto augantis medis turi ypač siauras rieves ir tankią struktūrą, kas padaro medieną kietesnę ir atsparesnę išoriniam poveikiui. Maumedžio sakai yra tolygiai pasiskirstę tarp medžio plaušų ir veikia kaip antiseptikas, taigi saugo nuo drėgmės, grybelinių susirgimų ir vabzdžių – kenkėjų.

Net be cheminio apdorojimo, einant laikui, maumedis išsaugo visas aukštos kokybės medienos savybes. Maumedinės lentos naudojamos išorės darbams be jokio apdorojimo ilgainiui gali keisti spalva, bet savo savybių nepraras. Sodriai gelsva, rausvo atspalvio spalva gali būti išsaugoma naudojant natūralius apsauginius aliejus ar alyvą medienai. Renovacija terasoje turėtų būti daroma kartą per metus. Sibiro maumedis praktiškai nepakeičiamas tuo atveju, kai cheminis medinių konstrukcijų apdorojimas yra neleistinas, bet yra būtina užtikrinti atsparumą atmosferos poveikiui, pavyzdžiui, statant vaikų žaidimų aikšteles.

Maumedžio lentų savybės:

  1. Populiarios Lietuvoje terasinės lentos
  2. Ilgaamžiškumas
  3. Patvarumas
  4. Atsparumas įtrukimams
  5. Puikus kainos ir kokybės santykis
  6. Graži medžio tekstūra